Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vstup do Mahenova divadla

Takže jsme osobně vyzkoušeli - vstup přes vrátnici divadla, přes dvoje schody vám položí solidní, ale trošku prudší (takže je třeba vozík přidržet a případně potlačit) dřevěnou plošinu s protiskluzovou úpravou a tak se dostanete bez větších problémů do šatny, kde je také záchod pro invalidy - nezkoušeli jsme a pak výtahem - malým osobním - pro mechaničák naprosto bez problémů, pro krátký električák taky, velký nebo delší vozík, případně tříkolka, by měl problém -  do prvního pořadí, tady je poměrně hodně prostoru k pohybu (dostabete se i do bufetu či na výstavní galerii)  a do prezidentské lóže, která jediná má dvojkřídlé dveře. Ostatní lóže a bohužel i záchody v tomto patře mají pouze dveře 70 cm. Do prezidentské lóže se vejdou maximálně dva invalidní vozíky - do střední uličky.

Dotaz:

Od: svetbezbarier@email.cz [mailto:svetbezbarier@email.cz]
Odesláno: ne 25.7.2010 19:23
Komu: Dvořák Daniel
Předmět: Bezbariérovost Mahenova divadla
 Dobrý den,
na naše sdružení se obraceji postižení spoluobčané s dotazem o bezbariérovosti Mahenova divadla.
Jde především o uživatele elektrického invalidního vozíčku o rozměrech šířka 74 cm a váha kolem 120 kg.
Prosíme o prověření možnosti návštěvy představeni uživatelů těchto vozíků a podání zprávy o možnostech.

S pozdravem

o.s. Svět bez barier
IČO 22862978
P.BOX 56
Mikulovská 9
628 00 Brno - Vinohrady

Odpověď:

Dobrý den,
do Mahenova divadla se mohou dostat lidé s invalidním vozíčkem výtahem do prvního pořadí. Jedná se o běžný normovaný osobní výtah, momentálně jeho rozměry u sebe nemám, mohu je zaslat začátkem září. Vždy je potřeba při nákupu vstupenek ohlásit, že se jedná o vozíčkáře, aby paní pokladní vydala vstupenky na správná místa.
 
Do dalších scén NDB - Janáčkova divadla a Divadla Reduta je také možný přístup pro uživatele invalidního el. vozíku. Ale vždy je nutné to uvést dopředu - k dispozici jsou jen vybraná místa. Hlediště jako taková celkově bezbariérová nejsou.
 
Velice rádi vám vyjdeme vstříct
 Šárka Motalová

Odd. vnějších vztahů NDB/PR

Poznámka editora:

Nyní oficiálně na stránkach na webu Národního divadla Brno:

http://www.ndbrno.cz/prodej/info-pro-handicapovane/