Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hotely a restaurace v Brně

29. 11. 2012

Tady na tomto místě budeme uvádět naše zkušenosti s brněnskými hotely a restauracemi. Všechny zde uvedené jsme osobně vyzkoušeli. Budeme je nadále kontrolovat a aktualizovat. A samozřejmě seznam případně dle našich zkušeností rozšiřovat....

Hotely

 

 Velká Klajdovka       http://www.klajdovka.cz/

 Hotel Velká Klajdovka se nachází nad sídlištěm Vinohrady v sousedství sídliště Líšeň. Dnešní podobu nese hotel Velká Klajdovka z roku 1998. Historie hotelu ovšem sahá až do 19. století.
Moderní ubytování za příznivé ceny

Hotel Velká Klajdovka nabízí nadstandardní a moderně řešené pokoje s terasou (mimo jiné také bezbariérový pokoj). Součástí hoteluje samozřejmě restaurace a především pro pány velice oblíbená pivnice. Bezbariérovost samozřejmostí.

 Sluneční dvůr   http://www.slunecnidvur.cz/index.php?language=cs

 Příjemné  ubytování, posezení v restauraci nebo ve  vinárně , spolu s prostory  na akce pro 150 osob. Konferenční salonek  s kapacitou 60 osob je připraven pro Vaše semináře, meetingy či kongresy .  Předností hotelu je blízkost letiště Brno Tuřany a  výborná  dostupnost do centra města Brna.

Restaurace má i bezbariérový přístup.

 Slovan http://www.hotelslovan.cz/2010/index.php

 Tříhvězdičkový hotel v centru Brna (snadno dostupný autem nebo veřejnou dopravou)
s
vlastními garážemi, které umožňují příchod od vozu rovnou do recepční haly, restaurace a sálů. Pro rodinné oslavy jako jsou svatby, oslavy narozenin, ale i setkání spolužáků nabízí hotel Slovan salonky.Bezbariérová restaurace.

 Kozák http://www.hotelkozak.cz/

 Horova 30, Brno-Žabovřesky

Hotel Kozák nabízí pronájem prostor a to pro všechny příležitosti. V hotelovém komplexu je k dispozici restaurace, 1salonek, bar s letní zahrádkou a velký sál s lobby. Bar s velkým sálem je možno vzájemně propojit a vytvořit tak příjemný víceúčelový prostor. Bezbariérový přístup.

 Restaurace

 U Raka http://www.u-raka-brno.cz/

Mariánské údolí 187, BRNO - Líšeň

 V restauraci je možno posadit k tabuli až 70 osob, na salonku 25 osob, bezbariérový přístup. Parkoviště je přímo před restaurací pro cca 40 vozidel.

Pozn.: chybí bezbariérové WC

 Svitavská rychta http://www.svitavskarychta.cz/

 Brno, Stará osada 3984/15

Restaurace je rozdělena do menších kojí, aby byla zajištěna intimnost některých hostů. Přijde-li větší společnost personál restaurace upraví stolování k potřebám a spokojenosti společnosti.

 Bezbariérový přístup, bezbariérové.

 Pizzerie K1     www.steakhousek1.cz

 Žarošická 4329/24, Brno-Vinohrady

Plně bezbariérové včetně toalety pro vozíčkáře.

 Restaurace Eldorádo   http://www.eldorado-brno.cz/

 Mariánské údolí 1a, Brno-Líšeň,

Oddychový areál ELDORÁDO se nachází v Brně-Líšni, v příjemném a klidném prostředí Mariánského údolí, které je ideálním místem pro pěší výlety i cykloturistiku. Po celý týden je Vám k dispozici naše restaurace, dětské atrakce a řada dalších služeb.

 Pozn.: Chybí bezbariérový záchod. 

 Restaurace a letní zahrádka - Bowling Stodola Brno 

 http://www.bowlingstodola.cz/restaurace.php

Podveská 22, Brno Komín 

 

V prostorách restaurace je 82 míst k sezení u stolu a 8 míst na baru. Pro potřeby větších firemních akcí je možno využít dalších 48 míst k sezení u bowlingových drah.

Pozn.: K bowlingovým drahám vede jeden schod, pro mechanický vozík bez problému, elektrický nemá šanci. Ostatní prostory jsou bezbariérové. Je tu i WC.

  Pivnice Pegas http://brnorestauracepivnice.hotelpegas.cz/

 Jakubská 4, Brno

Pivnice je situována v přízemí budovy. Její výhodou je bezbariérový přístup z ulice Jakubská. Již při příchodu do budovy Vás zaujme výzdoba klenby vchodové části s vyobrazením nejvýznamnějších brněnských historických staveb.

Pozn. : Chybí bezbariérová toaleta.

 Kanas    http://www.kanas.cz/

 Kolejní 14 (technologický park) Brno - Královo Pole

Před restaurací můžete zaparkovat na velkém parkovišti. Vchod a celá restaurace je bezbariérová. Pro nekuřáky je vyhrazen velký salón v kterém najdete také dětský koutek s hračkami.

 Kadlcův mlýn http://www.kadlcuvmlyn.cz/restaurace-brno

 Mariánské údolí 2169/3, Brno

Restaurace Kadlcův mlýn se nachází v malebné přírodě brněnského Mariánského údolí. V okolí jsou lesy a vodní plochy meandrujícího potoka Říčka. Tato lokalita je izolována od ruchu města Brna, současně je však možné dopravit se sem z většiny městských částí za několik minut.

Pozn. Bezbariérová je pouze malá restaurace a zahrádka, do salónků vedou schody, chybí bezbariérová toaleta.

 Rubín    http://restauracerubin.cz/

 Makovského nám. 1, Brno-Žabovřesky

 Restaurace disponuje několika salonky, je kompletně bezbariérová.

U Fidela http://www.ufidela.cz/

 Masarova 2407/7, Brno-Líšeň

 Přátelé piva, pivní kultury a také patrioti. Proto  se rozhodli udělat v Líšni pivnici, kde vysoká výtoč piva není prioritou. Tou je široká nabídka piv o mnoha stupních, barvách a chutích. Bezbariérová.

Pozn. : Nevhodně stavebně řešen záchod pro vozíčkáře – nejdou zavřít dveře….