Jdi na obsah Jdi na menu
 


CITY TAXI

3. 2. 2013

 

Problém zvaný CITY TAXI
Někdy v půli loňského roku se v Brně objevily cedule nabízející možnost taxislužby pro vozíčkáře. Samozřejmě nás to zaujalo, protože cestování je pro vozíčkáře vždycky problém, zvlášť pokud hodlá jít večer do divadla či na ples a na MHD se spolehnout bohužel nemůže.
Oslovili jsme zmíněnou taxislužbu CITY Taxi Brno, abychom se o nabízené službě dověděli víc a ejhle… tato služba v té době ještě vůbec nebyla dostupná, přesto, že byla vehementně inzerována… dle našich možná ne zcela přesných informací , šlo údajně o podmínku pro udělení licence taxislužby… pídili jsme se po informacích o této službě, nabídli jsme i spolupráci a zkušenosti ze života vozíčkáře…pravda zájem o spolupráci byl spíš velice vlažný než že by zajásali a trvalo pár měsíců, než se začalo vůbec něco dít…
Dne 29.ledna 2013 našeho konzultatnta po několika předchozích neuskutečněných schůzkách navštívili pracovníci CITY TAXI a předvedli mu svou koncepci, jak si představují službu, kterou míní provozovat pro vozíčkáře a ne jen pro ně, ale i pro ostatní skupiny jako jsou maminy s kočárky.
Inzerují na svém webu:
 
Taxi pro vozíčkáře
Služba určená pro tělesně postižené občany jako spolehlivá doprava ve speciálně upraveném voze s pohodlným nástupem invalidního vozíku. (nájezdová rampa) – první nepřesnost - Toto vozidlo používá na nakládku a vykládku nájezdové dvě lyžiny….
S ohledem na vaši mobilitu a postižení vás odvezeme k vašemu lékaři, na rehabilitaci, na úřady, na nákup či návštěvu. U služby Taxi pro vozíčkáře zohledňujeme omezenou pohyblivost zákazníka a nabízíme asistenci při nástupu a výstupu z vozu.
Je možné objednat telefonicky vůz předem na vámi zvolenou adresu v přesně stanovený čas. Následný odvoz domů s přistavením vozu v dohodnutý čas.nesmí jim ovšem onemocnět řidič, kterého mají pro tento typ vozu pouze jednoho a nedokáží ho nahradit!
Na službě Taxi pro vozíčkáře spolupracujeme se zdravotními zařízeními.
Služba Cena za km Nástupní sazba Čekání
Taxi pro vozíčkáře 30,- Kč 40,- Kč 4,- Kč / min “.
 
Tato Taxi služba zakoupila jedno vozidlo které upravila pro přepravu vozíčkářů.
Toto vozidlo  si řádně prohlédl, měl  možnost se s ním svézt okolo Brna - Vinohrad a vyzkoušet si vše na vlastní kůži./nájezd do něj, bezpečnostní uchycení a jízdu řidiče/.
 
A jaké jsou  postřehy našeho konzultanta??
 
Klady:
* Jsem vděčný za tuto službu v městě Brně, neboť tato služba zde donedávna chyběla.
* Řidič má cit pro jízdu s vozíčkáři
 
Zápory:
* Toto vozidlo není schopno přepravit lidi na inv. tříkolkách
* Toto vozidlo, není schopno přepravit lidi na inv. voziku kteří mají větší délku jak 1400mm./ co třeba neskrčí nohu atd./
* Toto vozidlo používá na nakládku a vykládku nájezdové dvě lyžiny /Já osobně z bezpečnostních důvodů preferuji nájezdovou rampu /
* Výška vozidla je kapánek omezena, tak že vozíčkáři většího růstu se budou muset přikrčit
* Do vozidla se vejde jen jeden invalidní vozík
 
Prvotní dojem:
Ano,  dá se to použít když počítáte se zmiňovanými výhradami, ta služba tu je a je dosažitelná, je to prostě taxík, takže žádný zájezďák, prostě služba kterou si zaplatíte……
ALE, běda jestli se ho pokusíte použít v praxi….
 
Naše zkušenost z provozu:
Řádně jsme si službu objednali několik dní předem přes dispečink, dostali potvrzení a předběžný rozpočet. Potud dobré, jenže co se pak dělo dál…den před avizovanou službou se ozval pan manager s tím, že mu onemocněl jediný řidič co pro toto vozidlo má a že nemá náhradu, ale že se pokusí to nějak řešit….a že dá vědět jak se rozhodl…v den, kdy byla služba žádána nic – žádná zpráva zda můžeme s nakládkou počítat, šlo o půlnoční odvoz z plesu domů, volali jsme tedy jak to vypadá - a co jsme se nedověděli – údajně nám byla poslána sms (!) kterou naši objednávku ruší… takže jsme jim nestáli ani za to, aby nás informovali telefonicky. Nehledě na to, že nám tento přístup nepřišel příliš profesionální…pokud inzeruji nějakou službu MUSÍM být schopen ji zajistit…jinak jde o klamavou reklamu a ta už má své dopady….
 
Náš závěr:
Nespolehliví
Nedoporučujeme!

Pan Septimus